Ana sayfa > Sergi > İçerik

Boru montajı

Dec 09, 2019

Boru bağlantı parçaları dirsek, tee, çapraz, redüktör, genleşme derzi, vana, flanş, conta, cıvata, somun, alet elemanı vb. İçerir. Boru hattı üzerindeki boru hattı dışındaki bileşenlerin, makul bir ifade olan bağlantı parçaları olarak adlandırılabileceği söylenmelidir. Böylece boru uzmanlık için, ortak boru bağlantı parçaları ağırlıklı olarak tee, çapraz, dirsek, büyük ve küçük kafa, resmi kap, boru eklem, hareketli eklem, boru platformu, vb Bizim sanayi geleneksel bir anlayış olarak görülebilir. Flanş, flanş, conta ve cıvata boru bağlantı parçaları olarak sınıflandırılabilir, ancak basınç göstergesi nozulu, alet disiplini tarafından sayılan ve proses boru hattı tarafından monte edilen bir alet bileşenidir.

2. Geniş anlamda, boru bileşeninin bir boru bağlantısı olduğu düşünülürse, flanş bir boru bağlantı elemanıdır. Bununla birlikte, proje yönetiminin her bir bağlantısında bahsedilen boru bağlantı parçaları genellikle flanş içermez. Komple boru hattı (korozyon önleyici ve ısı koruma hariç) boru hattı (boru), boru bağlantısı, flanş, bağlantı elemanı, vana ve alet elemanından oluşur. Boru hattı yalnızca sahaya monte edilen boru hattını ifade eder (bitmiş parçalara sahip boru hattı, boru hattı akış hattı kapsamında değilse, örneğin akış deliği plakalı düz boru bölümü); boru bağlantı parçaları tee, dirsek, patron, meme, filtre, özel parçalar vb. enstrüman elemanları sadece basınç göstergesi, termometre vb. gibi enstrümanı ifade eder. Bütçe kotasında da net sınıflandırmalar vardır.

III. flanş standardına göre, flanş boru bağlantı parçalarına ait değildir. Conta ve fermuar ile birlikte flanş bağlantısı denir. Spesifikasyonun tanımından, flanş bir boru bağlantısı değil, bir boru bileşeni veya bir boru bileşenidir. Basınç boruları için gb20801-2006 kodundaki terimlerin açıklaması: endüstriyel borular: boru bağlantı parçaları arasında dirsekler, tees, redüktörler, flanşlı kısa bağlantılar, boru kapakları ve rakorlar bulunur. Tsg2009 basınçlı boru hattı güvenlik denetim düzenlemesi basınçlı boru hattı bileşenlerinin boru hattı bileşenlerini ve boru hattı desteklerini içerdiğini belirtir. Hem gb50235 hem de gb20801, terimlerin açıklanmasıyla ilgili notlara sahiptir: boru hattı bileşenleri, boru hattını bağlayan flanş ve vanayı içerir.