Ana sayfa > Sergi > İçerik

Çelik flanşlar sınıflandırılması

Mar 20, 2019

Sıcak haddelenmiş çelik

Adından da anlaşılacağı gibi "sıcak haddelenmiş çelik" tarafından Isıtma işlemini çalışırken çelik anlamına gelir. Burada, 1000 ° F yüksek sıcaklık üzerinde çalışırken sürecinde, hangi en çelik Rekristalizasyon sıcaklık yüksektir. Bu çelik formu kolaylaştırır ve ayrıca ürün kullanımını kolaylaştırır. Ancak, meslektaşı ile karşılaştırıldığında, sıcak haddelenmiş çelik gücü soğuk haddelenmiş çelik daha düşük kaldı.

Sıcak haddelenmiş çelik oda sıcaklığında soğutmak izin. Soğuk haddelenmiş çelik ürünleri farklı olarak, bu daha ilk malzeme kullanılan daha gevşek olmak bitmiş ürün sağlar. Bu aynı zamanda Şoklama veya artırma sürecinde olası iç stres olmadan bitmiş ürün yapar.

Sıcak haddelenmiş çelik daha yumuşak ve çeşitli şekiller, metal plakalar ve kirişler ve rails gibi yapısal bileşenleri üretmek için ideal hale çevirebilirsiniz.

Soğuk haddelenmiş çelik

Soğuk haddeleme veya oda sıcaklığında yakınındaki çelik haddeleme işlemidir. Soğuk haddeleme haddeleme düz rulo ve levha ürünleri haddelenmiş oluşur. Onun şekli oluşturmak için daha fazla baskı gerektirdiğinden daha fazla iş daha sıcak haddelenmiş çelik uğrar. Malzeme güçlendirilmesi ve sertleştirme işleme tarafından mamullerin mekanik özelliklerini geliştirme ek etkisi yoktur.

Soğuk haddeleme süreci daha sıcak haddeleme daha doğru boyutları üretir. Sıcak haddelenmiş çelik, erime, çalışırken yükseltme sırasında oluşmaz olmasıdır.

Soğuk haddelenmiş çelik sıcak haddelenmiş çelik, birkaç basit şekillere sınırlama daha düşük süneklik var. Ancak, tek tip kesit ve küçük enine boyutu nedeniyle, işlemleri oluşturan bir dizi diğer soğuk haddelenmiş şekiller elde etmek için kullanılabilir.

Bu esas olarak daha iyi bir yüzey gereken yüzeylerde kullanılır. Ortak uygulamalar yassı çelik ürünleri, otomotiv ve inşaat için içerir.

Soğuk Çekilmiş çelik

Soğuk Çekilmiş çelik, soğuk haddelenmiş çelik oda sıcaklığında benzer. Burada, sıcak haddelenmiş rulo veya sıcak haddelenmiş rulo oda sıcaklığına kadar azalır. Çelik sonra dövülmüş ve kalıp geçer emin olmak için oda sıcaklığında haddelenmiş ve birim değiştirmeden daha ince şekle yeniden şekillendirmek için öl yoluyla çekti.

Sıcak ve soğuk haddelenmiş çelik ile karşılaştırıldığında, soğuk çekilmiş çelik ürünleri daha doğru ölçümler ve daha keskin açıları sağlamak için üretilebilmektedir. Sıcak haddelenmiş çelik ürünleri soğutma sırasında değiştirmek olmasıdır.

Sıcak haddelenmiş çelik ürünleri ile karşılaştırıldığında, verim gücü ve çekme dayanımı da soğuk çekme çelik geliştirdi.

Soğuk Çekilmiş çelik Ayrıca daha fazla görsel estetik görünümü yapma sıcak haddelenmiş çelik bitirmek daha iyi yüzey vardır.

Soğuk çekme çelik uzun malzeme makine parçaları, otomotiv motor parçaları, milleri ve yapısal birim üretmek için kullanılan ürünler;