Ana sayfa > Sergi > İçerik

Paslanmaz çelik boru uygulaması

May 23, 2018

Paslanmaz çelik kaynaklı borunun ana uygulama alanı kentsel peyzaj ve dekorasyon mühendisliğidir. Ayrıca hafif sanayi, ilaç, kağıt yapımı, kanalizasyon arıtma, su temini, makine ve diğer alanlarda önemli bir orana sahiptir. Kimyasal, kimyasal, kimyasal, petrokimyasal ve diğer endüstrilerde, 159 mm'den daha fazla özelliklere sahip orta ve düşük basınçlı taşıma boruları genellikle seçilir ve otomobil susturucusu da pas kullanır. Çelik kaynaklı boru.


Paslanmaz çelik dikişsiz boru ağırlıklı olarak "üç" (kimyasal, kimyasal, kimyasal elyaf, kimyasal elyaf), petrol, güç kazanları, makineler, havacılık, nükleer sanayi, ulusal savunma sanayi ve diğer alanlarda kullanılmaktadır.

Petrol sondajı için paslanmaz çelik boru kullanılır

1990'lardan bu yana, Çin'in petrol kuyu borularının üretim kapasitesi yıldan yıla artmış ve ihracat hacmi ithalat hacminden daha büyüktür. Kendi kendine yeterlilik oranı% 90'ın üzerine çıktı. Ancak çeşitler çoğunlukla J55 ve N80 gibi orta ve düşük dereceli çelik kaliteleri ve sadece az sayıda API yüksek dereceli petrol kuyusu borularıdır.

Şu anda, yüksek mukavemetli, CO2'ye karşı yüksek direnç, anti-korozyon, kırma ve ezilmeye karşı yüksek dirençli, APIQ125, C95, L80-2 (13Cr) çelik ve API olmayan standart özel dişli tokalar ve soğuk bölgelere sahip petrol kuyu boruları henüz sanayileşmemiş. Petrol endüstrisinin gelişmesiyle birlikte, petrol kuyusu boruları için gittikçe daha sıkı teknik gereklilikler ortaya konmaktadır. Yüksek performans ve yeni malzemeler, petrol kuyusu borularının gelişim trendidir. Paslanmaz çelik manyetik olmayan mafsal bilezikleri, CO, CO2 ve yüksek ferritli paslanmaz çelik Cr13, Cr25 ve diğer yağ muhafazalarına karşı yüksek direnç, petrol sondajı ve üretiminde kullanılmaktadır. Zorlu istatistik analizine göre, şu anda her yıl 10 binden fazla T gereklidir ve her yıl 3 ~ 5'ten sonra 4 ~ 5 10000 t gereklidir. Bu tip paslanmaz çelik boruların çoğu hala ithal edilmektedir.

Termik kazanlar için paslanmaz çelik boru

"11. Beş Yıllık" sırasında, yeni termik güç her yıl yaklaşık 180 milyon kW ve yaklaşık 40 milyon kW (600 bin kW ve üzeri), bunun üzerindeki süperkritik ünitenin% 50'sinden fazlası (daha fazla ısıya dayanıklı östenitik çelik) kazan tüpleri kullanılır. 1 istasyon ve 600 binden fazla kW süper kritik ısı güç ünitesi kazan, paslanmaz çelik ısıya dayanıklı çelik boru 200 ~ 500t gerekir, bu nedenle geliştirme planına göre, her yıl yaklaşık 50 bin T veya daha fazla pas dayanıklı çelik borulara ihtiyaç vardır. Yurtiçindeki dört ana kazan, enerji santrallerinin bakımı için 600 bin kW alt kritik ve süperkritik üniteler ve paslanmaz çelik ısıya dayanıklı çelik borular inşa etti, hepsi yerli tedarikçileri tercih ediyor. Buna ek olarak, yerli inşaat ve ısıya dayanıklı çelik boru tüketimi için yaklaşık 12 bin t / a, özellikle TP304H, TP347H, TP321H üç çelik sayıları, dış çapı 38 ~ 76 mm, duvar kalınlığı temsil eden termal güç kazan bakım 4 ~ 10mm, uzunluk 10m'den fazla. Bu nedenle, termal güç kazanları için paslanmaz çelik ısıya dayanıklı çelik borular geliştirilmeye değerdir. Süperkritik ünitenin yüksek sıcaklığa ve yüksek basınca olan gereksinimleri arttıkça, ileri güç santrali kazan borularının TP347HFC, Super304H (1Cr18Ni-9Cu3N) ve TP310HCbN (1Cr25Ni20NbN) talebi artacaktır. Şu anda tüm bu paslanmaz çelik borular ithal edilmektedir.

Endüstriyel kullanım için "Üç" ısıya dayanıklı paslanmaz çelik borular

Isıya dayanıklı paslanmaz çelik boru, ağırlıklı olarak "üç" endüstride ısı değişimi ve sıvı taşımacılığı için kullanılır. Piyasa kapasitesi en büyük ve iç piyasa talebi yılda 160 bin T'dir. Bu tür çelik borular için gereklilikler çok yüksek ve çok katıdır. Potansiyel piyasa, büyük kalibreli bir yağ kırıcı fırın borusu ve düşük sıcaklık borusu. Özel ısı direnci ve korozyon direnci gereksinimleri ve ekipman kurulum ve bakım sıkıntısı nedeniyle, ekipmanın uzun bir servis ömrü ihtiyacı vardır. Malzeme kompozisyonu kontrolü ve özel ısıl işlem yoluyla borunun mekanik özelliklerini ve performansını optimize etmek gereklidir. Gübre endüstrisi için başka bir potansiyel pazar (üre ve fosfat gübresi) özel amaçlı çelik boru, ana çelik türleri 316Lmod ve 2RE69'dır. Şu anda, yukarıdaki paslanmaz çelik borular temel olarak ithal edilmektedir.

Dubleks (akışkan, ısı değiştirici) paslanmaz çelik boru

Dubleks paslanmaz çelik ağırlıklı olarak kimya sanayinde ve kimyasal gübre endüstrisinde kullanılmaktadır. Başlıca özellikleri stres korozyon direncidir. Servis sıcaklığı 350 C'nin altında. Yüksek mukavemet, stres direnci, korozyon direnci ve ekonomiden dolayı ısı eşanjörleri ve akışkan borularının pazar tüketimi hızla artmıştır.

Yukarıdaki alanlarda ısıya dayanıklı paslanmaz çelik borular gereklidir. Ana yerli üretim işletmeleri, Baoshan Iron Steel Co özel çelik şubesi, Zhejiang Yili Group Limited, Share Ltd, Panzhihua Steel Group, Great Wall Special Steel Co'dur. Bazı çeşitler başarılı bir şekilde geliştirilmesine rağmen, seri üretim kapasitesini henüz oluşturmamışlardır. yurt içi talebi karşılayamazlar ve ürünlerin yurt dışından ithal edilmesi gerekir. Yurtdışındaki ana üretim işletmeleri Sumitomo Sumitomo, İsveç SANDWICK, vb.