Ana sayfa > Sergi > İçerik

Alaşımlı çelik boru uygulaması

Apr 30, 2019

Alaşımlı çelik boru ağırlıklı olarak santral, nükleer santral, yüksek basınçlı kazan, yüksek sıcaklık kızdırıcı ve tekrar ısıtıcısı ve diğer yüksek basınçlı ve yüksek sıcaklık boru hattı ve ekipmanları için kullanılır, bu yüksek kaliteli karbon çelik, alaşımlı yapı çelik ve paslanmaz ısıya dayanıklı yapılır çelik malzeme, sıcak haddeleme (ekstrüzyon, genleşme) veya soğuk haddeleme (çekme) ile. Avantajları ulusal çevre koruma stratejisi, enerji tasarrufu, kaynakların korunması, yüksek basınçlı alaşımlı boru uygulamasının genişlemesini teşvik eden ulusal politika doğrultusunda% 100 geri dönüştürülebilir. Şu anda, toplam çelik içindeki alaşımlı boru tüketiminin oranı gelişmiş ülkelerdekinin yarısı kadardır. Çin özel çelik birliğinin alaşımlı boru şubesinin uzman grubu çalışmasına göre, Çin'in yüksek basınçlı alaşımlı boru uzun malzeme talebinin yıllık büyümesi gelecekte% 10-12'ye ulaşabilir. Dikişsiz boru ve alaşımlı boru arasındaki bağlantı ve fark, adından da anlaşılacağı gibi üretim malzemesine (yani malzemeye) göre tanımlanır; Dikişsiz boru, düz dikişli boru ve spiral kaynaklı boru dahil olmak üzere kesintisiz borudan farklı olan üretim hattına (dikişsiz) göre tanımlanır. Standart alaşımlı boru içi boş bir kesite sahiptir ve yağ, doğal gaz, gaz, su, işleme ve bazı katı malzemeler gibi sıvıyı taşımak için yaygın olarak kullanılır. Yuvarlak çelik gibi katı çeliklerle karşılaştırıldığında, alaşımlı çelik boru aynı bükülme ve burulma mukavemeti ve daha hafif ağırlığı olan bir tür ekonomik kesit çeliktir. Yapılarda ve petrol sondaj borusu, otomobil şanzıman mili, bisiklet kasası ve inşaatta kullanılan çelik iskele gibi mekanik parçaların imalatında yaygın olarak kullanılır. Halka şeklindeki parçaları yapmak için alaşımlı çelik boru kullanmak, malzeme kullanım oranını artırabilir, üretim sürecini basitleştirir, rulman yatağı, kriko kılıfı vb. Gibi malzemeden ve işlem süresinden tasarruf eder. silahlar. Alaşımlı çelik boru, farklı kesit alanlarına göre dairesel boruya ve özel boruya bölünebilir. Çemberin * alanı çevreye eşit olduğundan, dairesel boru ile daha fazla sıvı taşınabilir. Ek olarak, halka kesiti iç veya dış radyal basınca maruz kaldığında, kuvvet daha muntazamdır, bu nedenle çelik boruların büyük çoğunluğu yuvarlaktır.

Alaşımlı borular, geniş çaplı alaşımlı borular, kalın duvarlı alaşımlı borular, yüksek basınçlı alaşımlı borular, alaşımlı flanşlar, alaşımlı dirsekler, P91 alaşımlı borular ve dikişsiz çelik borulardır. Ayrıca, özel gübre boruları da çok yaygındır.

Alaşımlı boru yapısı ve yüksek basınç ısıya dayanıklı Alaşımlı boru için dikişsiz boruya bölünmüş bir dikişsiz çelik boru türüdür. Üretim standardı ve alaşımlı boru endüstrisinden farklıdır. Gerekli işleme koşullarını yerine getirin. Performansı genel dikişsiz çelik boru değişken kullanım değeri, Cr içeren alaşımlı boru kimyasal bileşimi, yüksek sıcaklık, düşük sıcaklık, korozyon direnci daha yüksektir. Ortak karbon dikişsiz boru alaşım bileşimi içermez veya alaşım bileşimi çok küçüktür, petrol, havacılık, kimyasal, elektrik gücü, kazan, askeri sanayi ve diğer sanayilerde alaşımlı boru alaşımlı boru değişimi iyi ayarlaması nedeniyle yaygın olarak kullanılmaktadır.